Poraz BiH na startu kvalifikacija za EP: Švicarci slavili u dvorani Ramiz Salčin

Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u dvorani Ramiz Salčin poražena od Švicarske (1:3) u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Švicarci su uspjeli opravdati ulogu favorita u ovom meču, a do pobjede su stigli nakon preokreta.

Prvi set je Bosna i Hercegovina dobila rezultatom 25:23, ali u drugom nakon neizvjesne završnice identičnim rezultatom slavi Švicarska.

U trećem i četvrtom setu nije bilo toliko drame, pošto je Švicarska slavila sa 25:18, odnosno 25:19 za konačnih 3:1.

U grupi G kvalifikacija se još, pored BiH i Švicarske, nalaze Albanija i Rumunija, a Zmajevi naredni meč igraju protiv Albanaca za četiri dana.