Velika pobjeda Veleža u Turskoj, Rođeni savladali Šahtar iz Donjecka

Nogometaši Veleža ostvarili su veliku pobjedu na pripremama u Antalyji, pošto su u prijateljskoj utakmici savladali ukrajinski Šahtar iz Donjecka.

Rođeni su slavili sa 3:2 u fantastičnoj utakmici prepunoj uzbuđenja, u kojoj su tri puta stizali do vodstva.

Dva puta je Šahtar uspijevao da uzvrati i poravna, ali treći put mu nije bilo spasa. Prvo je Giorgi Guliashvili pogodio za 1:0 u 24. minuti, da bi samo minut poslije Cukanov poravnao na 1:1.

Novo vodstvo Veležu donosi Vito Čaić dvije minute prije odlaska na odmor, ali u posljednjim trenucima prvog dijela Šved pogađa za 2:2.

Pobjedu je Veležu donio Nermin Haskić golom u 47. minuti, koji je bio posljednji na meču te ujedno pobjedonosni za Rođene.

Bio je to posljednji pripremni meč za Velež u okviru zimskih priprema za nastavak sezone, a prethodno su poraženi od danskog Vejlea 2:1 i savladali slovenačku Muru identičnim rezultatom.

Prvi zvanični meč ove godine Velež igra narednog petka, kada će mu na stadionu Rođeni gostovati Tuzla City u meču osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine, prenosi Klix.