BiH

Francuska ubjedljivom pobjedom započela odbranu naslova prvaka svijeta

Nogometna reprezentacija Francuske ubjedljivom pobjedom nad Australijom počela je odbranu naslova prvaka svijeta. Francuzi su u prvom kolu D-grupe SP-a u Kataru pobijedili Australiju sa 4:1.

Prvi u vodstvo došli su Australci preko Goodwina u 9. minuti. Izjednačio je Rabiot u 27. minuti, a pet minuta kasnije vezni igrač Juventusa asistirao je Giroudu za preokret.

Mbappe je u 68. minuti povisio na 3:1, a konačan rezultat u 71. minuti postavio je Giroud svojim drugim pogotkom u ovom meču, a ukupno 51. u dresu reprezentacije čime se izjednačio na čelu liste najboljih strijelaca francuske reprezentacije sa Henryjem.

U prvom susretu u ovoj grupi Danska i Tunis danas su odigrali neriješeno, 0:0.

Drugo kolo na rasporedu je 26. novembra, a sastaju se Tunis – Australija i Francuska – Danska.

Vijest Francuska ubjedljivom pobjedom započela odbranu naslova prvaka svijeta se prvi put pojavila na sljedećem linku: Fokus.ba.