Upište pojam za pretragu

Sport

Bologna savladala Inter i udaljila ga od odbrane titule

[ad_1]

Inter je večeras napravio korak nazad u borbi za odbranu titule i izgubio priliku da odlučuje o svojoj sudbini.

Aktuelni prvak imao je priliku eventualnom pobjedom u gostima kod Bologne preuzeti lidersku poziciju Serije A, ali milanski tim je poražen.

Dobro je počelo za Inter, Ivan Perišić je sjajnim udarcem donio vodstvo gostima već u trećoj minuti, ali je izjednačio Marko Arnautović u 28. minuti.

Zatim je uslijedila dominacija izabranika Simonea Inzaghija, ali do pogotka ipak dolazi domaćin i to zahvaljujući neshvatljivoj greški Ionuta Radua, koji je zamijenio na golu handanovića (nije nastupio zbog bolova u leđima). Rumunski vratar je kod jednostavnog dodavanja promašio cijelu loptu, na pravom mjestu se našao Nicola Sansone i poentirao u 81. minuti.

Do kraja meča ostalo je 2:1 za Bolognu. Edin Džeko je ušao u 63. minuti umjesto Joaquina Corree, ali ni on nije uspio pronaći put do mreže domaćina.

Inter tako ostaje na drugom mjestu sa 72 boda, dva manje od vodećeg Milana, a Bologna je na 13. mjestu sa 42 boda.

U drugom večerašnjem susretu nevjerpovatan meč su odigrali Atalanta i Torino, 4:4.