Danska i Francuska u finalu Svjetskog rukometnog prvenstva

U nedjeljnom finalu Svjetskog rukometnog prvenstva u Stockholmu sastat će se reprezentacije Danske i Francuske.

Nakon što je u prvom polufinalu branitelj naslova Danska bila bolja od Španjolske 26:23 (15:10), u drugom susretu poluzavršnice Francuska je nadigrala Švedsku 31:26 (16:12).

Francuzi su od početka kontrolirali utakmicu. Na poluvremenu su imali prednost od četiri gola (16:12), koju su održavali do sredine drugog poluvremena kada su Šveđani došlo do minus dva (24:22).

Ipak, Francuzi su zaustavili nalet Šveđani i pet minuta prije kraja otišli na plus šest (30:24) čime su praktički riješili utakmicu.

Francuska je na kraju došla do pobjede 31:26 i plasirale se u svoje osmo finale svjetskih prvenstava, prvo nakon 2017.

Francuski rukometaši sada imaju težak zadatak zaustaviti Dansku na njezinom putu da postane prva reprezentacija koja je na tri uzastopna prvenstva osvajala naslov svjetskog prvaka.