Historijski rezultat bh. skijašice na SP: Muzaferija zauzela 15. mjesto u superkombinaciji

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je sjajan rezultat na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju.

Muzaferija je zauzela 15. mjesto u superkombinaciji u Kurševel Meribelu, a tako je uspjela čak napredovati nakon druge vožnje u kojoj se skijao slalom.

Nakon prve vožnje i superveleslaloma, Elvedina je zauzimala 24. mjesto, a onda je nakon slaloma, koji nije njena specijalnost, napredovala do 15. pozicije i ispisala historiju bh. skijanja na SP. Ostvarila je najbolji rezultat u historiji Bosne i Hercegovine u skijanju.

Zlatnu medalju je osvojila Federica Brignone, koja je imala više od 7 sekundi prednosti nad Muzaferijom. Iza nje su ostale Wendy Holdener iz Švicarske, te Ricarda Haaser iz Austrije koje su osvojile srebro odnosno bronzu.