Svjetsko prvenstvo: Lana Pudar danas će plivati za medalju u finalu discipline 200 metara delfin

Sjajna Lana Pudar jučer je izborila plasman u finale discipline 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u velikom bazenu, koje se održava u Budimpešti.

Prethodno je učestvovala u finalu discipline na 100 metara delfin i osvojila osmo mjesto.

U jučerašnjoj utrci osvojila je drugo mjesto u svojoj polufinalnoj grupi, a bila je četvrta u ukupnom poretku.

Finale se održava danas u 18.02 sati, a osiguran je direktan TV prijenos na kanalu RTS 2.

Protivnice našoj plivačici u finalu će biti Summer McIntosh (Kanada), Hali Flickinger (SAD), Regan Smith (SAD), Yufei Zhang (Kina), Elizabeth Dekkers (Australija), Helena Bach (Danska) i Boglarka Kapas (Mađarska).