Play-off: Warriorsi ponovo pregazili Denver

Dallas Mavericksi su ponovno bili bez Luke Dončića, ali zablistao je Jalen Brunson utakmicom karijere u kojoj je postigao 41 koš i predvodio svoju ekipu do pobjede nad Utah Jazzom, 110:104.

Donovan Mitchell završio je s 34 poena, ali u zadnjoj je četvrtini gađao samo 3-11. Rudy Gobert uhvatio je 17 skokova, ali postigao tek osam poena. Mike Conley je odigrao vjerojatno najgoru utakmicu u životu i ostao bez koša, gađajući 0-7.

S druge je strane Brunson, službeno najbolji univerzitetski košarkaš prošle decenije, odigrao “dončićevski” s 41 košem, osam skokova i pet asistencija, a fenomenalnu rolu imao je pričuvni centar Maxi Kleber, koji je zabio osam od 11 trica za 25 poena.

Dončić je propustio i drugu utakmicu serije zbog povrede lista, ali bio je vrlo zadovoljan izvedbom svojih suigrača. Sljedeću priliku da zaigra imat će u trećoj utakmici, u noći s četvrtka na petak, kad se serija, sada izjednačena na 1-1, seli u Solt Lejk Siti.

Golden State Warriorsi opet su se lako obračunali s Denverom svladavši ga 126:106 za vodstvo od 2-0 u seriji. Nikola Jokić zabio je 26 koševa uz 11 skokova i četiri asistencije, ali opet nije imao adekvatnu pomoć, a povrh svega je sedam minuta prije kraja isključen zbog druge tehničke pogreške.

Warriorse je predvodio Stephen Curry s 34 poena, iako je opet započeo susret na klupi i igrao svega 23 minute. Jordan Poole, koji starta umjesto njega, zabio je 29, Klay Thompson 21 poen, a Draymond Green obranom je izluđivao Jokića.

Poput Warriorsa, i Philadelphia 76ersi poveli su 2-0 protiv Toronta. U drugoj utakmici slavili su 112:97, a prednjačio je Joel Embiid s 31 poenom i 11 skokova. Tyrese Maxey dodao je 23, Tobias Harris 20, a James Harden 14 koševa, dok je povredama oslabljene Raptorse s 26 poena predvodio OG Anunoby.