Evropska liga: Frankfurt slavio u Londonu, Leipzig bolji od Rangersa

Frankfurt je nastavio pružati fenomenalne partije u finišu sezone, te je i večeras uspio ostvariti veliku pobjedu.

Ovaj put je slavio na gostovanju West Hamu u prvom meču polufinala Evropske lige sa 2:1.

Podsjetimo, Frankfurt je napravio veliko iznenađenje u četvrtfinalu i eliminisao Barcelonu, a sada je nastavio pohod ka velikom finalu i trofeju osvajača ovog takmičenja.

Poveo je njemački tim na Olimpijskom stadionu u Londonu već nakon 49 sekundi golom Knauffa, ali Čekićari su uspjeli uzvratiti u 21. minuti golom Michaela Antonio nakon prekida.

Pobjedu gostima za veliko slavlje navijača Frankfurta u 54. minuti donosi Kamada golom za 1:2.

U drugom meču večeri u Evropskoj ligi RB Leipzig je vjerovatno i teže od očekivanog stigao do pobjede protiv škotskog Rangersa od minimalnih 1:0. Dugo su gosti odolijevali napadima kvalitetnijeg rivala, a u heroja Leipziga se pet minuta prije kraja, u 85. minuti, promovisao Angelino, koji postiže odlučujući gol i donosi pobjedu svom timu.

Revanš mečevi su na rasporedu za sedam dana.