Veliki uspjeh mlade Mostarke: Lana Pudar zlatna na Mediteranskim igrama u Oranu!

Fenomenalna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu (Alžir).

Šesnaestogodišnja Pudar je večeras slavila u finalnoj utrci na 200 metara stilom delfin, u kojoj je ostvarila vrijeme od 2:09.18!

Iza Lane je za samo 14 stotinki ostala Portugalka Monteiro Martins Cunha, a treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je Turkinja Merve Tuncel.

Tako je Pudar Bosni i Hercegovini donijela sedmu medalju na ovim Igrama, ali prvu zlatnu pošto su se ranije bronzanim odličjima okitili Toni Miletić, Larisa Cerić i Anđela Samardžić u džudou, dok su Nejra Sipović i Hamza Turulja bili bronzani u takmičenjima u karateu.