Norrie dobio prvi set i nestao: Đoković zakazao obračun s Kyrgiosom u finalu Wimbledona

Novak Đoković je plasirao u finale Wimbledona, u kojem ga čeka Nick Kyrgios.

Nakon skoro tri sata Đoković je uspio pobjediti dvanaestog igrača na ATP listi Britanca Norrie Camerona, sa 3:1 u setovima ( 2:6, 6:3, 6:2, 6:4).

Britanski teniser je odlično otvorio meč polufinala i za nešto više od pola sata igre uspio lagano osvojiti prvi set. Đoković se probudio u drugom setu i sa 6:3 je uspio poravnati rezultat.

Srpski teniser je uzeo break nakon velike borbe u prvom gemu trećeg seta i tako nastavio gdje je stao u drugom setu. Nije dopuštao Comeronu da se vrati u meč, te je sa 6:2 riješio treći set u svoju korist.

Četvrti set je ponudio najviše borbe, Đoković je uzeo break ali nakon toga teniseru su uspjeli da odbrane svoje servise. Na kraju je Đoković sa 6:4 uspio slaviti i plasirati se u finale.

Finale Wimbledona se igra u nedjelju, a Đoković igra protiv Nick Kyrgiosa koji se plasirao bez borbe jer je Nadal odustao od takmičenja.