Connect with us

Upište pojam za pretragu

Sport

Ruskinja koja nastupa pod zastavom Kazahstana: Elena Rybakina osvojila Wimbledon

[ad_1]

Završen je meč finala Wimbledona između Elene Rybakine i Ons Jabeur.

Veliko finale je bolje otvorila Jabeur, koja tridesttri minute uspjela uzeti set sa 6:3 u svoju korist. Drugi set je počeo breakom Rybakine koja je i u petom gemu uzeli break te sa 6:2 poravnala rezultat u setovima na 1:1.

Treći, odlučujući set je počeo kao i drugi breakom Rybakine, koja je odlično zaigrala. Nakon toga obje teniserke su branile svoje servise, sve do sedmog gema, kada je break opet uzela Rybakine. Mlada teniserka je na kraju imala servis za pobjedu koji je uspješno odbranila i osvojila set sa 6:2.

Elena Rybakina je rođena i živi u Moskvi, sad nastupa pod zastavom Kazahstana, kao i mnogi Rusi koji su novca i uslova radi napravili taj prelaz. Do 2018. je nastupala za Rusiju. Podsjetimo, teniserima koji nastupaju za Rusiju ove godine je zabranjeno učešće na Wimbledonu…

Rybakine – Jabuer 2:1 (3:6, 6:2, 6:3).