Upište pojam za pretragu

Sport

I pored osvajanja Wimbledona: Đoković od sutra će biti tek sedmi teniser na svijetu

[ad_1]

Novak Đoković pobjednik je trećeg teniskog grand slam turnira sezone Wimbledona nakon što je u finalu pobijedio Australca Nicka Kyrgiosa sa 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3).

Đokoviću je to 21. grand slam naslov pri čemu sedmi osvojeni Wimbledon. Bolji od njega je tek Rafael Nadal koji je 22 puta slavio na nekom od četiri najveća turnira, dok u Wimbledonu jednu pobjedu više ima Švicarac Roger Federer.

Usprskos tome što je Đoković osvojio turnir, ato mu neće pomoći na ATP listi. Naime, srbijanski teniser će pasti četiri mjesta i od ponedjeljka će biti sedmi igrač svijeta jer se Wimbledon ove godine nije igrao za bodove. To je odgovor ATP-ja i WTA-a na odluku čelnika Wimbledona da na njemu ne mogu nastupiti ruski i bjeloruski teniseri i teniserke.

Ispred Đokovića će se tako naći Danil Medvedev kao prvoplasirani, Alexander Zverev kao drugoplasirani i Rafael Nadal kao trećeplasirani. Ostala tri mjesta popunit će Stefanos Tsitsipas, Casper Rudd i Carlos Alcaraz.