Bojičić osvojio zlato i bronzu te postavio novi državni rekord, Pandžić srebreni

Više od 150 parasportista iz različitin dijelova svijeta nastupilo je na prestižnom internacionalnom takmičenju – World paraatletich Czech open 2022.

Takmičenje se održavalo od 7. do 10. jula ove godine u češkom gradu Olomouc, a nakon srebra u Hrvatskoj i bronze u Italiji naš najbolji sprinter Omar Bojčić napokon se okitio i zlatom u kategoriji T11 na 100 metara.

U kategoriji T11 – 400 metara također je zauzeo prvo mjesto, ali je nakon plasmana u generalnom poretku osvojio bronzu čime je postavio i novi rekord Bosne i Hercegovine.

Paraolimpijac Dževad Pandžić vratio se nakon teže povrede i zauzeo drugo mjesto i osvojio srebrenu medalju.