Juventus u posljednjim trenucima savladao Fiorentinu

U prvoj utakmici polufinala Kupa Italije, Juventus je na gostovanju savladao Fiorentinu (0:1), a utakmicu je obilježila i spektakularna i brutalna koreografija navijača domaćih na Artemio Franchiju, koja je bila za Dušana Vlahovića.

Prije utakmice brutalna koreografija dočekala je Dušana Vlahovića, koji je nedavno prošao iz Fiorentine u Juventus, tako da ga navijači Viola doživljavaju kao velikog izdajnika. Nisu mu oprostili i prema svemu sudeći nikada i neće.

Koreografija je motivisana djelom velikog pjesnika Dantea Alighierija, Paklom iz Božanstvene komedije. Na njoj je prikazana vatra koja simbolizuje pakao i glava izdajnika koja će da izgori, uz neizbježne ljubičaste tonove kao simbol kluba i grada.

Fiorentina je dosta više prijetila. U prvoj poluvremenu najbolju šansu imao je Jonathan Ikone, a isti igrač prijetio je i na startu drugog dijela. Bilo je nekih prilika na obje strane u nastavku, ali izgledalo je kao da će mreže ostati mirovati.

Ipak, u prvoj minuti nadoknade Lorenzo Venuti je postigao autogol za pobjedu Stare dame.