Upište pojam za pretragu

Sport

Bilbao opravdao ulogu favorita: Baskijci zakucali Levante za dno tabele La Lige

[ad_1]

Athletic Bilbao je opravdao ulogu favorita u utakmici 27. kola španske La Lige i savladao je Levante na domaćem terenu sa 3:1.

Inaki Williams je imao prvu veću šansu u 13. minuti. Prijetio je potom Inigo Martine, te Alex Berenguer, a za Levante dobru priliku imao je Jose Luis Morales u 32. minuti.

Bilo je još nekih šansi do poluvremena, ali ne i golova. Domaći su pokušali čak 12 puta, a gosti samo jednom i to nisu uputili nijedan udarac u okvir gola.

Drugi dio počeo je dobrom šansom Martineza, a onda je Mikel Vesga u 63. minuti doveo Baskijce u prednost. Inaki Williams je u 76. minuti udvostručio prednost domaćih.

U samom finišu viđena su još dva gola. Prvo je Oier Zarraga iz penala povisio na 3:0, a potom je Jorge de Frutos postavio konačan rezultat utakmice.

Levante je ovim porazom ostao zakucan za dno tabele La Lige.