Minimalna pobjeda Borussije Dortmund – 24sata.ba

Odigrane su dvije utakmice 26. kola njemačke Bundeslige u terminu od 17:30, a minimalnu pobjedu ostvarila je Borussia Dortmund protiv Arminije Bielefeld (1:0), dok je Eintracht Frankfurt preokretom savladao Bochum (2:1).

Borussia Dortmund je bila mnogo bolja od Arminije na domaćem terenu, ali na kraju su se morali zadovoljiti samo minimalnom pobjedom. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marius Wolf u 21. minuti na asistenciju Thorgana Hazarda.

Erling Haaland se vratio na teren nakon mjesec i po, a u 63. minuti zamijenio je Donyella Malena.

Bochum je poveo protiv Eintracht Frankfurta golom Sebastiana Poltera u 19. minuti, ali gosti nisu uspjeli izdržati. U drugom poluvremenu uslijedio je preokret. Prvo je Erhan Mašović postigao autogol u 46. minuti, a potom je šest minuta poslije Daichi Kamada pogodio za 2:1.