Bh. teniser napravio iznenađenje: Bašić izbacio Nijemca za četvrtfinale u Forliju

Mirza Bašić, bosanskohercegovački teniser, napravio je iznenađenje u osmini finala Challengera u italijanskom Forliju, a pobijedio je Nijemca Matsa Morainga sa 2:0 (6:3, 7:6(4)).

Bašić je u šestom gemu prvog seta oduzeo serivs Nijemcu, a on svom protivniku nije dopustio nijednu brejk priliku, tako da je prvi set dobio bez problema sa 6:3.

U drugom setu oba tenisera su sigurno čuvala svoje servise, osim u devetom gemu kada je Bašić imao dvije brejk prilike, no nije ih iskoristio i otišlo se u taj brejk u kojem je bh. teniser bio bolji sa 7:4.

Tako je Bašić pobijedio 149. igrača na ATP listi, koji je bio favorit u ovom meču, a u četvrtini finala igrat će protiv Filipa Horanskog, 208. tenisera na svijetu.