Đoković prošao u drugo kolo Wimbledona nakon što se namučio s korejanskim teniserom

Srbijanski teniser Novak Đoković nije blistao u prvom kolu Wimbledona protiv Korejca Soonwooa Kwona, ali je uspješno počeo odbranu titule.

Treći igrač svijeta je savladao 81. na ATP listi rezultatom 3:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3, 6:4), poslije dva sata i 27 minuta igre.

Đoković je Kwona pobijedio i u drugom međusobnom meču, nakon onog u Beogradu prošle godine, a u narednoj rundi igrat će protiv boljeg iz duela Kokkinakis – Majchrzak.

Srbijanac je do trijumfa došao uz dosta više muke nego što se očekivalo protiv igrača koji nije poznat po naročito dobroj igri na travi.

Kwon je najviše problema Đokoviću pravio u drugom, koji je osvojio, te u prvom dijelu trećeg seta, kada je propustio šansu da dodatno zakomplikuje stvari.

Ipak, Đoković, iako vidno nezadovoljan zbog neočekivanih poteškoća, uspio je ostati smiren, na vrijeme napravi break u trećem setu i izbjegne dodatne probleme. Četvrti je riješio relativno rutinski.