Durantovih rekordnih 55 poena nedovoljno Brooklynu protiv Atlante

Utah je ispustila veliku prednost u posljednjoj četvrtini i izgubila od Golden State Warriorsa 111:107.

Utah je nepunih osam minuta prije kraja imala 16 poena prednosti, od tada je postigla samo pet poena. Domaćini su zabili šest uzastopnih trica i serijom 18-0 preuzeli vodstvo dvije minute i 10 sekundi do završetka susreta. Pri vodstvu Warriorsa 107:106 Utah se obranila i mogla 20 sekundi prije kraja započeti napad za pobjedu.

Rudy Gobert uhvatio je skok i bacio loptu prema Bojanu Bogdanoviću, koji je već potrčao u kontru. No hrvatski košarkaš nije pratio što se događa i loptu je vidio kad je već bilo prekasno.

Ovako je posjed ostao Warriorsima, koji su priveli utakmicu kraju i matematički osigurali plasman u play-off. Klay Thompson predvodio ih je s 36 poena, a tri od svojih osam trica postigao je u spomenutoj seriji 18-0. Jordan Poole je zabio 31, a goste su predvodili Donovan Mitchell i Mike Conley, svaki s 26 poena.

Kevin Durant postavio je novi lični rekord karijere s 55 koševa, ali ni to nije bilo dovoljno Brooklyn Netsima za pobjedu. Savladali su ih Atlanta Hawksi 122:115 i tako ih preskočili na osmom mjestu, gurnuvši ih u donji dio play-ina.

Hawkse je predvodio Trae Young s 36 poena i 10 asistencija, a osim Duranta i Kyrieja Irvinga (31) niko od Netsa nije stigao do dvoznamenkastog učinka. Durantov prethodni učinak karijere bio je 54 koša još iz 2014. dok je igrao za Oklahoma City.

Miami se učvrstio na vrhu Istoka pobijedivši u Chicagu 127:109 zahvaljujući ujednačenom napadu koji je s 22 koša predvodio Jimmy Butler. Zach LaVine zabio je 33 za Bullse, koji su dugo bili najbolja ekipa Istoka zahvaljujući dobrom rasporedu, ali protiv najboljih osam timova lige dobili su samo dvije od 21 utakmice.