Igman iz Konjica jednom nogom u Premijer ligi

U okviru 25. kola m:tel Prve lige FBIH, Igman je pobijedio HNK Tomislav u Tomislavgradu
i stigao nadomak plasmana u Premijer ligu BiH!

Igman je u gostima kod Tomislava slavio s 1:2, iskoristivši kiks GOŠK-a za velika četiri boda prednosti na tabeli.

Drugoplasirani GOŠK je kao gost odigrao neriješeno 1:1 protiv Goražda i pet kola prije kraja ima minimalne šanse za prvo mjesto na tabeli.

Hreljić je u 14. minuti donio vodstvo gostima iz Konjica poslije jednog prekida.

Drljević pravi penal u 35. minuti koji realizuje Banović za izjednačenje na 1:1.

Rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute, kada je penal dosuđen Igmanu, a Kašić pogađa za konačnih 1:2.

Tomislav – Igman 1:2

HNK Tomislav: Galić, Ćerdić, Kovačević, Ćurčić, Banović, Stanić, Bandić, N. Šiško, B. Šiško, Križanac, Tiro.

FK Igman: Ćeman, Duraković, Hreljić, Drljević, Kašić, Hrelja, Hebibović, Velić, Ćubara, Alagić, Blagojević

Sljedeću utakmicu Igman igra u Konjicu 14. maja u 17.30, a dočekuje FK Radnik iz Hadžića.