Indian Vels: Korda servirao za meč, Nadal se digao iz pepela i slavio nakon preokreta

Američki teniser Sebastian Korda bio je na korak od velikog iznenađenja u Indian Velsu, ali je na kraju Rafael Nadal uspio doži do pobjede i plasmana u treće kolo.

Nadal je do pobjede došao nakon tri seta – 6:2, 1:6, 7:6 za dva i po sata igre.

Španac je praktično rutinski dobio prvi set za svega 36 minuta igre uz dva prepuštena gema rivalu.

Ali, od drugog seta stvari su se u potpunosti promijenile. Korda je već u drugom gemu napravio break, poveo je 3:0, pa je na to, u najdužem gemu seta, napravio još jedan break, poveo 5:1 i u narednom gemu na svoj servis uveo meč u treći set.

Korda je i u trećem setu bio taj koji je prvi došao do breaka. Ovoga puta prelomni momenat je bio u petom gemu, a Korda je nakon potvrđenog prvog, napravio i drugi break u trećem setu i poveo 5:2. To mu je dalo priliku da do najveće pobjede u svojoj karijeri dođe svojim servisom.

To mu ipak nije pošlo za rukom jer je Nadal uspio da vrati jedan gem i produži meč, pa i da dođe do izjednačenja (5:5).

Korda je uspio da se izbori za novu break loptu, ali ni to nije bilo dovoljno. Koliko god je Nadalova igra bila blijeda tokom dva seta, u samom finišu je igrao odlično i to ga je dovelo u vodstvo 6:5, ali je Korda uspio izboriti tie-break u kojem je imao svoje šanse, ali je na kraju Nadal izašao kao pobjednik.

Nadal će u trećem kolu igrati protiv Daniela Evansa.