Inter ponovo kiksao, Džeko i saigrači sve dalje od odbrane titule prvaka

Inter je upisao još jedan remi, a Nerazzurri nisu uspjeli pobijediti Fiorentinu na Giuseppe Meazzi u 30. kolu italijanske Serije A (1:1).

Nicolas Gonzalez je bio u obećavajućoj šansi u 21. minuti, no njegov udarac je izblokiran. Edin Džeko se našao u dobroj prilici za Inter u 37. minuti, ali odbranio je to Pietro Terracciano. Lautaro Martinez je tri minute poslije zatresao mrežu, međutim gol je poništen zbog ofsajda.

Arturo Vidal je propustio dobru priliku za Nerazzure na startu drugog dijela, a onda je uslijedila kazna. Lucas Torreira je u 50. minuti doveo goste u prednost od 0:1. Inter je poravnao u 55. minuti golom Denzela Dumfriesa na asistenciju Ivana Perišića.

Džeko je igrao do 74. minute kada ga je zamijenio Joaquin Correa. Alexis Sanchez je izblokiran u velikoj prilici u 89. minuti, a Jonathan Ikone je u sudijskoj nadoknadi imao veliku šansu za goste, no rezultat je do kraja ostao 1:1.