Lazio poražen u derbiju, Atalanta nosi bodove iz Rima

Nogometaši Atalante skočili su na treće mjesto tablice talijanskog prvenstva 2:0 (1:0) gostujućom pobjedom u Rimu protiv Lazija, izravnog konkurenta za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Gosti iz Bergama poveli su sredinom prvog poluvremena kada je Zappacosta u 24. minuti fantastičkim udarcem neobranjivo pogodio sam gornji lijevi ugao domaćeg gola, da bi pobjedu potvrdio Hojlund sredinom nastavka kada je u 65. minuti uklizao u petercu na prizemni ubačaj Lookmana nakon sjajne solo-akcije Nigerijca.

Treća Atalanta sada ima 41 bod, kao i četvrta Roma koja je ranije u subotu remizirala 1:1 (1:1) na gostovanju kod Leccea te peti Milan koji je u petak s 1:0 (0:0) nadigrao Torino, dok je Lazio šesti s 39 bodova. Drugi Inter ima 43 boda, a uvjerljivo vodeći Napoli ima 56 bodova.