Liverpool savladao City i plasirao se u finale FA Kupa

Liverpool je danas na Wembleyju nadigrao Manchester City, te savladavši ga sa 3:2 plasirao se u veliko finale FA Kupa.

Furiozno su Redsi ušli u polufinalni meč i preko Ibrahime Konatea poveli već u 9. minuti, da bi nedugo poslije toga Sadio Mane i duplirao njihovo vodstvo na 2:0!

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Mane još jednom trese mrežu Građana i zadaje im konačan udarac za ogromnih 3:0.

U nastavku je Manchester City samo uspio ublažiti svoj poraz, iako smo na kraju vidjeli i dramu. Na 3:1 je smanjio Jack Grealish u 47. minuti, a za ludnicu u finišu u 90. minuti pogađa Bernardo Silva i to je 3:2!

Šansu za poravnanje u nadoknadi je imao Mahrez, ali je šutirao preko gola, a potom je prijetio i Sterling. Njegov šut je zaustavio Alisson.

Drugo polufinale igraju Chelsea i Crystal Palace, a pobjednik će se s Liverpoolom boriti za trofej ovog slavnog takmičenja.