Manchester City u gradskom derbiju razbio United

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su gradskog rivala Manchester United 4:1, u meču 28. kola engleske Premier lige.

Manchester City bio je izraziti favorit pred ovaj meč i tu ulogu je opravdao. Ovom pobjedom je City otišao na +6 u odnosu na Liverpool i ima utakmicu više.

United ostaje na petom mjestu sa bodom manje od Arsenala i čak tri utakmice više.

Kevin De Bruyne donio je prednost Cityju u petom minutu, poslije velike greške odbrane Manchester Uniteda.

City je pokušao da “umrtvi” igru, ali je Guardiolin koncept poremetio bivši igrač ovog kluba Jadon Sancho.

Poslije dvije dobre finte, namješta se na ivici kaznenog i šalje neodbranjivu “kiflu” u donji desni ugao za izjednačenje u 22. minutu.

Odmah je pojačao City i u 26. minutu došao do novog vodstva. De Gea je odbranio udarce Fodena i Mahreza, ali odbrana nije mogla da očisti, pa je De Bruyne zatresao mrežu i drugi put.

Zatim Riyad Mahrez sjajnim golom u 68. minutu povećeva prednost.

Iz kornera je lopta išla na ivicu kaznenog direktno na nogu usamljenom Mahrezu, koji šutira, lopta kači Maguirea i ulazi u mrežu. Mahrez je postigao još jedan gol u 92. minutu za “poker”.