Manchester City uz dosta sreće slavio na Goodisonu

Everton se držao do finiša utakmice protiv Manchester Cityja, ali su na kraju Građani došli do trijumfa protiv Karamela na Goodison Parku u susretu 27. kola engleske Premier lige (0:1).

City je napadao od prve minute, a najbolju priliku imao je Kevin De Bruyne nakon pola sata igre. Nedugo nakon toga Everton je također imao dobru šansu preko Richarlisona, no rezultat se nije mijenjao.

Građani su bili još ofanzivniji. Redale su se šanse. Pokušavao je Foden, potom i John Stones, ali sjajan na golu Karamela bio je Jordan Pickford, koji je svoj tim držao u životu.

Zaustavio je Pickford u nastavku i De Bruynea, te Bernarda Silvu, ali nije mogao u 82. minuti i udarac Fodena, koji je postigao gol nakon velike greške odbrane i tako donio pobjedu Građanima.