Mediteranske igre: Lana Pudar završila na petom mjestu u disciplini 50 metara delfin

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je završila na petom mjestu na Mediteranskim igrama u Oranu (Alžir).

Pudar je osvojila peto mjesto u disciplini 50 metara stilom delfin, u kojoj je ostvarila vrijeme od 26.77.

Prvo mjesto je osvojila Ana Ntountounaki iz Grčke sa vremenom 25.95, druga je bila italijanka Viola Scotto di Carlo sa 26.25., dok je treća bila još jedna italijanka Sona Laquintana sa 26.38.

Bosnu i Hercegovinu je na Mediteranskim igrama osvojila ukupno sedam medalja. Pored zlatne medalje Lane Pudar, na postolju su još bili Toni Miletić, Larisa Cerić i Anđela Samardžić u džudou, dok su Nejra Sipović i Hamza Turulja bili bronzani u takmičenjima u karateu, svi su osovojili bronzane medalje.