Newcastle u finišu došao do pobjede protiv Leicestera

Odigrane su dvije utakmice 33. kola engleske Premier lige, a Newcastle je u finišu došao do pobjede protiv Leicestera (2:1), dok Burnley osvojio bod u Londonu protiv West Hama (1:1).

Na St. James Parku Newcastle je savladao Leicester (2:1). Ademola Lookman je doveo Lisice u prednost u 19. minuti Bruno Guimaraes je poravnao na 1:1 u 33. minuti.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo šansi. Leicester je imao nešto više loptu u svom posjetu, međutim u sudijskoj nadoknadi Guimaraes je drugim golom donio trijumf Svrakama.

Burnley, koji je ostao bez trenera i u velikoj je borbi za opstanak, osvojio je bod na gostovanju kod West Ham Uniteda.

Ekipu je vodio trener drugog tima Mike Jackson, dok se traži novi menadžer, a Mike Jackson je doveo goste u vodstvo u 33. minuti.

U sudijskoj nadoknadi Maxwel Cornet nije iskoristio penal da udvostruči prednost Burnleyja. To je kažnjeno u 74. minuti kada je Tomas Soucek pogodio za 1:1.