Nezaustavljivi Ben Yedder razbio PSG

Fudbaleri Monaca u derbiju 23. kola prvenstva Francuske pobijedili su desetkovanu ekipu PSG-a rezultatom 3:1, prenosi SK.

Tim iz Kneževine je zabilježio treći uzastopni trijumf u šampionatu i na drugoj poziciji ima sedam bodova manje od vodećih Svetaca, dok bi Marseille večerašnjim trijumfom protiv Clermonta lideru mogao da se približi na minus pet.

Svi golovi na stadionu „Lui II“ viđeni su u prvom poluvremenu, a blistao je dvostruki strijelac Wissam Ben Yedder.

Monaco je poveo u 4. minuti pogotkom Aleksandra Golovina na asistenciju Ben Yeddera, a do dolaska na odmor iskusni Francuz je još dva puta matirao Gianluigija Donnarummu – u 18. i 45+2 minuti.

Raspucani Ben Yedder je u 19 utakmica u Ligue 1 zabilježio 14 golova uz tri asistencije.

U sastavu gostiju nije bilo Lionela Messija i Kyliana Mbappea, a jedini pogodak za ekipu iz Pariza postigao je 16-godišnji Warren Zaire-Emmery. Tinejdžeru je to drugi gol u posljednja tri meča u prvenstvu Francuske.