Odličan rezultat: Mustafa Jamak osvojio 18. mjesto na Evropskom juniorskom kupu u triatlonu

Juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine u triatlonu, 15-godišnji Mustafa Jamak, proteklog vikenda je nastupio na Evropskom juniorskom kupu održanom u turskom Jenišehiru i zauzeo 18. mjesto.

Jamak je bio 18. od ukupno 38 takmičara koji su nastupili, a utrku je završio za 58:10 te je u cilj ušao tri minute nakon pobjednika, a u ukupnom plasmanu je bio drugi u poretku takmičara njegovog godišta.

Ovo je odličan rezultat ako se uzme u obzir da je bio jedan od najmlađih takmičara, te da mu je ovo prva juniorska utrka na evropskom nivou na poluolimpijskoj distanci (800m plivanje, 20km bicikl, 5km trčanje).