Upište pojam za pretragu

Sport

Pobjeda Željezničara nad Leotarom, remi Tuzle City i Radnika

[ad_1]

Fudbaleri Željezničara danas su na Grbavici pobijeili ekipu Leotar sa 3:0, u prvom meču 25. kola Premijer lige BiH.

“Plavi” su ostvarili ubjedljivu pobjedu zahvaljujući kojoj su zadržali priključak za vodećim ekipama, izjednačivši se na tabeli sa četvrtoplasianim Sarajevom koje ima utakmicu manje.

Pitanje pobjednika odlučeno je u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri gola.

Željezničar je poveo u petoj minuti. Štilić je uposlio Hodžića koji je pogodio mrežu gostujućeg gola.

Domaći su udvostručili prednost u 22. minuti. Hodžić je ovoga puta bio asistent Subašiću koji se oslobađa protivnika i pogadio za 2:0.

Na treći pogodak čekalo se šest minuta. Subašić je asistirao Mekiću koji ispod Puletića loptu šalje u mrežu Leotara.

U nastavku susreta obje ekipe imale su po nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Tuzla City i Radnik na Tušnju podijelili bodove

Fudbaleri Tuzla Cityja i Radnika iz Bijeljine odigrali su neriješeno 3:3 (0:1) u utakmici 25. kola Premijer lige BiH.

Poveo je Radnik u 10. minuti utakmice, a gol nakon ubačaja iz kornera postigao je Ante Živković.

Do kraja poluvremena Tuzla City je imao terensku inicijativu, ali ne i izglednije šanse za izjednačenje. Trener Husref Musemić je izmjenama pokušavao razbuditi svoju ekipu, ali to nije uspio do odlaska na odmor.

Tuzla City je izjednačio u 58. minuti nakon što je pogodio Jasmin Čeliković.

Naredni korner bio je ponovo koban za domaće. Radnik je poveo sa 2:1 preko Ivana Đorića u 66. minuti utakmice.

Radost je trajala samo dva minuta jer je u 68. minuti izjednačio je Adnan Džafić. U finišu prava drama. Radnik je ponovo poveo u 86. minuti, a pogodio je Kenan Handžić.

Ipak, konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi, a gol je postigao Petar Mišić.

Tuzla City je zadržao drugu poziciji u Premijer ligi BiH sa 45 osvojenih bodova dok je Radnik na 11. poziciji sa 20 bodova.