Upište pojam za pretragu

Sport

U Konjicu slave veliki uspjeh: Igman se plasirao u polufinale Kupa BiH

[ad_1]

U Konjicu danas slave veliki uspjeh, pošto je Igman uspio da se plasira u polufinale Kupa BiH i tako ispiše historiju kluba.

Savladao je Igman danas na svom terenu Zvijezdu Gradačac sa 3:1 i samo ovjerio plasman u polufinale najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Podsjetimo, prvi meč na Banja Ilidži registrovan je službenim rezultatom 3:0 u korist Igmana, pošto je za Zvijezdu na tom meču nastupio Azur Aljkanović. Riječ je o golmanu koji je ranije ove sezone u Kupu nosio i dres Radnika iz Bijeljine, a nije dozvoljeno da igrač nastupa za dva različita tima u istoj sezoni Kupa.

Briljirao je i danas u dresu Igmana raspoloženi Sedin Ljuca, koji je dva puta tresao mrežu gostiju, a jednom je to učinio i sjajni Bibić. On je postigao eurogol iz slobodnjaka u 40. minuti.

Ljuca je pogađao u 25. i 68. minuti, dok je utješni gol Zvijezda postigla trinaest minuta prije kraja meča.

U polufinalu Kupa se Igman pridružio Sarajevu. Svoj revanš meč trenutno igraju Borac i Tuzla City, a od 18.30 se sastaju i Velež i Široki.