U utrci u kojoj je osvojila bronzanu medalju: Lana Pudar postavila novi državni rekord

Lana Pudar učinila je sve Bosance i Hercegovce ponosnim. Naša sjajna plivačica danas je osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Lana je završila utrku na trećem mjestu s vremenom 57.27, što je vrijeme novog državnog rekorda, navodi Faktor.

Zlatnu medalju osvojila je Šveđanka Louise Hansson s vremenom 56.66, dok je srebro pripalo Francuskinji Marie Wattel s vremenom 56.80.

Najbolja bh. plivačica je sa 16 godina najmlađa učesnica finalne trke.

Lana će na ovom prvenstvu učestvovati i u disciplini 200 metara delfin, a kvalifikacije su na rasporedu sutra ujutro.

Na 50 metara delfin Lana je već ranije okončala takmičenje u polufinalu, gdje je zauzela 10. mjesto.