Connect with us

Upište pojam za pretragu

Tehnologija

Elon Musk ipak želi kupiti Twitter – pod jednim uvjetom

Čitava „drama” oko Elona Muska i kupovine Twittera svima je dobro poznata. Sve je započelo još na zimu kada je Elon Musk izjavio da je spreman kupiti Twitter za 44 milijardi Američkih dolara a Twitter (nadzorni odbor) je velikodušno prihvatio tu ponudu.

Da bi se kasnije ispostavilo kako je Elon postao sumnjičav u broj stvarnih (aktivnih) korisnika Twittera na dnevnoj bazi. Izrazio je sumnju da je 10% aktivnih korisnika  „roboti” koji nisu stvarni ljudi.

I tu su samo da pospješe aktivnost Twittera na dnevnoj razini. Twitter se odmah našao „uvrijeđen” i ustvrdio kako to nije točno i kako Musk „izmišlja” da bi odustao od kupovine.

Nismo sigurni da li Musk izmišlja jer 44 milijarde Američkih dolara nije mala svota, čak i ako se radi o najbogatijem čovjeku na svijetu.

Twitter je naposljetku tužio Elona Muska, o čemu smo također pisali na našim stranicama. Da bi Elon Musk uložio protutužbu.

Protutužbom Musk navodi da od 229 milijuna aktivnih korisnika na dnevnoj razini, njih 65 milijuna odnosno 29% ne vidi nikakve reklame na svojem Twitter korisničkom računu.

Da bi imao relevantne podatke Musk je koristio Botometar, alat koji je razvilo sveučilište u Indiani koji ima za cilj pronalazak neautentičnih korisničkih računa.

Te je na posljednju pronađeno viče „lažnih” računa na Twitteru nego što je to uprava Twittera i sama navela. Elon Musk je dao Twitteru i jedan ultimatum.

Ako Twitter dokaže da broj lažnih računa nije 10% odnosno kako on iznosi 5% i da Twitter to dokaže nizom radnji, Musk će ponovno razmotriti mogućnost kupnje Twittera.

Ako se ta kupnja na kraju i desi, Elon Musk je najavio žestoki obračun za „lažnim profilima” na Twitteru i najavio je njihov kraj.

Dok se omjer lažnih odnosno stvarnih Twitter korisničkih računa ne dokaže, Musk nastavlja dalje s prikupljanjem iznosa od 44 milijarde  dolara a to će biti ostvareno kroz prodaju određenog postotka Teslinih dionica.

Posljednjim twitom, Elon Musk je ponovno dao „nadu” da ipak postoji i dalje postupak koji će na kraju rezultirati završetkom (uspješne) akvizicije i time da najbogatiji čovjek na svijetu postane vlasnikom Twittera.

Čini se kako je dolazak na sud za oba dvije strane bio trenutak kada im se „upalila lampica”, odnosno kada su shvatili da su sve mogli riješiti (mirnim putem) i bez dolaska na sud.

Kako će se čitava situacija riješiti, svakako ćemo vidjeti u narednim tjednima a o svemu ćemo još i pisati na našim stranicama…

Centralna.ba