Sport

Cagliari osvojio bod protiv Napolija

[ad_1]

U petak Juventus, u subotu Milan i Roma, u nedjelju Inter, Atalanta i Lazio, a u ponedjeljak – Napoli. Da, nijedan od ovih timova nije pobijedio u 26. kolu Serie A.

Cagliari je kao domaćin remizirao sa Napolijem rezultatom 1:1 i tako kompletirao nevjerovatno kolo u Serie A.

Na tabeli se ništa značajno nije promijenilo, Milan, Juve, Lazio i Napoli su osvojili po bod, a poraženi su Inter i Atalanta, od Sassuola i Fiorentine.

Cagliari je večeras potpuno zasluženo poveo, vodeći pogodak postigao je Gaston Pereiro u 58. minutu i to poslije velike greške golmana Ospine, koji je praktično sam proslijedio loptu u mrežu.

Napoli je bio prilično neuvjerljiv, teško je dolazio i do šesnaesterca, a kamoli do šansi. Onda je Spaletti ubacio Osimhena i Fabiana Ruiza te krenuo u ofanzivu. U 87. minutu upravo je Osimhen poslije asistencije Ruija izjednačio na 1:1.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, Cagliari ima mnogo više razloga da žali, jer je bio na korak od pobjede.

Napoli je ostao na diobi drugog i trećeg mjesta sa Interom sa 54 boda, ali Napolitanci imaju i meč više. Cagliari je večeras propustio priliku da pobjegne iz zone ispadanja, sada ima 22 boda kao i Venezia, na diobi 17. i 18. pozicije.