Connect with us

Upište pojam za pretragu

Sport

Džanan Musa nije mogao sam protiv svih, Gran Canaria ponizila Real Madrid

Košarkaši Real Madrida doživjeli su novi debakl dok su van terena povrijeđeni Sergio Llull i Walter Tavares, a ovaj put su poraženi od Gran Canarije 100:77 u španskom prvenstvu.

Očajno je Real ušao u utakmicu i u prvoj dionici je Gran Canaria napravila veliku prednost od 25:9 te se od toga Real do kraja nije oporavio.

U drugom poluvremenu utakmice se probudio Džanan Musa, koji je ubacio 15 poena samo u trećoj i četvrtoj dionici, ali u prvom poluvremenu je uspio samo jednom pogoditi koš domaćina (2 poena).

Meč je Musa završio sa 17 poena, 3 skoka i asistencijom, dok je do pobjede Gran Canariju nosio Happ sa 17 ubačaja.

Podsjećamo, nedavno je Real Madrid od Murcije poražen 73:61, a u Euroligi od Monaca 98:74.

Real Madrid je i dalje lider na tabeli španskog prvenstva sa 17 pobjeda i 3 poraza, a iza Je Unicaja sa omjerom 15-4. Gran Canaria je četvrtoplasirana sa omjerom 13-7.