Hrvatska nakon dva produžetka savladala Švedsku i zadržala nadu za drugi krug

Igrane su danas utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, a velika drama viđena je u utakmici između Švedske i Hrvatske. Na kraju su izabranici Damira Mulaomerovića slavili rezultatom 98:105 i tako zadržali nadu za plasman u drugi krug kvalifikacija.

Švedska je vodila od početka meča, a u drugoj dionici došli su do dvocifrene prednosti i na odmor su otišli sa +15 (41:26). Hrvatska je u nastavku pomalo topila prednost domaćih, a onda su u posljednjih deset minuta došli i do prednosti, ali na kraju je regularni dio završen rezultatom 79:79.

Nakon prvog produžetka nije bilo pobjednika (88:88), a potom je u drugom Hrvatska brzo došla do pet poena prednosti. Kod rezultata 98:103 i nešto više od minutu prije kraja Matković je blokadom zaustavio jedan napad Šveđana, a potom je Filipović promašio dva slobodna bacanja.

Borg je 15 sekundi prije kraja promašio trojku i tada je bilo jasno da Švedska ne može doći do trijumfa, a onda je na drugoj strani, nakon promašenog šuta za tri poena, Matković je zakucao za konačnih 98:105.

Filipović je bio najefikasniji kod Hrvata sa 29 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Krušlin i Matković su završili meč sa istim skorom – 21 poen, šest asistencija i šest skokova. Kod Šveđana Hakanson je bio prvo ime sa 31 poenom, sedam asistencija i tri skoka.