Inter razbio Napoli za povratak na prvo mjesto Serije A

Ekipa milanskog Intera je večeras u Napulju savladala ekipu Napolija sa ubjedljivih 3:0 u pretposljednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Gosti su potpuno nadigrali večerašnje domaćine, a od samog početka utakmice bilo je jasno ko je kvalitetnija ekipa na terenu.

Thuram je već u 13. minuti postigao pogodak ali mu je poništen nakon reakcije VAR-a zbog ofsajd pozicije. Pred sami kraj prvog poluvremena, u kojem su gosti imali blagu prednost i više od igre, Calhanoglu postiže pogodak na asistenciju Barelle za 0:1.

U drugom poluvremenu gosti su u potpunosti nadigrali domaću ekipu. U 62. minuti Barella na asistenciju Martineza postiže drugi pogodak, a ono što mu nije uspjelo u 13. minuti, Thuramu je uspjelo u 85. minuti kada na asistenciju Cuardada postiže treći pogodak za konačnih 3:0.

U narednom kolu Napoli će gostovati Juventusu a Inter će dočekati Udinese.