Upište pojam za pretragu

Sport

Juventus slavio u Salernu, Vlahović dva, Kostić jedan gol

[ad_1]

Juventus je u 21. kolu Serie A pobijedio 3:0 kod Salernitane uz sjajnu partiju Dušana Vlahovića.

Srpski napadač zabio je dva gola, a jedan je dodao Filip Kostić. Juventus je sada skočio na deseto mjesto Serie A, a Salernitana je ostala na 16. mjestu, prenosi Index.

Juventus je došao u vodstvo u 26. minuti golom Dušana Vlahovića iz penala, koji je izborio Fabio Miretti. Angel Di Maria prepustio je izvođenje penala srpskom centarforu, koji je bio precizan.

Na 2:0 povisio je Filip Kostić u 45. minuti. Asistirao mu je Vlahović, koji je pokušao šutirati s 15-ak metara. Lopta se odbila Kostiću, a srpski se reprezentativac lako snašao ispred Guillerma Ochoe i poentirao za 2:0 gostiju.

Vlahović je u 47. minuti zabio i treći gol za Juventus. Bila je to lijepa lopta u prostor Nicoloa Fagiolija, a Vlahović je rutinski plasirao loptu u mrežu ispred Ochoe za uvjerljivo vodstvo torinske ekipe.

Juventus u sljedećem kolu dočekuje Fiorentinu. Salernitana gostuje kod Verone.