Kahveci spasio Fenerbahce, Džeko promašio penal

Fenerbahče je u 20. kolu turske Superlige kao gost savladao Gaziantep sa 1:0 i tako ostao na prvom mjestu na tabeli.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je već u 50. minuti stigla najbolja moguća prilika za favorizovani Fener.

Dosuđen je jedanaesterac, loptu je namjestio naš Edin Džeko koji je vrlo loše šutirao i pogodio stativu. Ako Džeko u nečemu ne spada u sami vrh svjetskog fudbala u posljednje dvije decenije, onda su to upravo penali, koji mu nikada nisu bili specijalnost.

Džeko je tako propustio priliku da dođe do 17. ligaškog gola ove sezone i da se dodatno učvrsti na prvom mjestu liste strijelaca ispred Icardija, koji i dalje ima 12 golova.

Fener je nakon toga pojačavao napade u želji da dođe do tri boda, a ključni trenutak utakmice stigao je u 81. minuti kada je Irfan Can Kahveci pogodio za konačnih 1:0.

Na kraju je pravi junak Fenerbahčea bio golman Dominik Livaković, koji je u osmoj minuti sudijske nadoknade fantastičnom odbranom spasio pobjedu svom timu.

Za Fenerbahče je danas debitovao Bonucci, dok naš Krunić nije konkurisao za ovaj duel.

Fenerbahče sada ima 53 boda, pet više od drugoplasiranog Galatasaraya koji ima i jednu utakmicu manje. Gaziantep je ostao na 16. mjestu sa 21 bodom.