Musa dvocifren u pobjedi Real Madrida

Košarkaši Real Madrida večeras su u 21. kolu Eurolige uspjeli da savladaju ekipu Valencije u španskom derbiju rezultatom 96:86 nakon produžetka.

Loše je Kraljevski tim ušao u utakmicu i u prvoj dionici je Valencia stekla prednost od osam poena (24:16), a u nastavku meča se Real mučio da istu istopi.

Uspio je to Real na krilima Džanana Muse tek na otvaranju drugog poluvremena, kada je na trenutak vodio i 58:53, ali ubrzo je Valencia uspjela da uzvrati i pređe u vodstvo u posljednjoj dionici.

Brandon Davies na četiri minute prije kraja pogađa trojku za 70:64, ali uzvraća istom mjerom i Mario Hezonja te vraća Real u igru.

Tako je meč ušao u dramatičnu završnicu, a na nevjerovatan ga je način u produžetak odveo Jared Harper, koji uz zvuk sirene pogađa nestvarnu trojku preko Tavaresa za 82:82.

U dodatnih pet minuta se bolje snašao Real Madrid koji slavi 96:86.

Džanan Musa je meč završio s 13 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a briljirali su kod Reala Walter Tavares sa 18 poena i 19 skokova, Sergio Llull sa 16 koševa te Facundo Campazzo sa 18 ubačaja.

Kod Valencije je 19 poena ubacio Brandon Davies, a 17 Chris Jones.

Nešto ranije je završen meč u Milanu, gdje je Armaniju gostovala Crvena zvezda i ostvarila veliku pobjedu rezultatom 76:62.

Blistao je u beogradskom timu Rokas Giedraitis sa 22 poena i 6 skokova, dok je 14 koševa postigao Joel Bolomboy.