Nedžad Husić osvojio srebro na Belgian Openu, finale predao zbog povrede

Olimpijski komitet BiH je objavio da je taekwondo reprezentativac naše zemlje Nedžad Husić ostvario novi uspjeh.

U informaciji OKBiH se navodi:

“Olimpijac Nedžad Husić je proteklog vikenda nastupio na G2 turniru gdje je osvojio drugo mjesto. Nedžad je ostvario četiri pobjede, te predao finalnu borbu zbog povrede koju vuče od početka godine. Ovim nastupom, Husić je osvojio dodatnih 12 bodova za Olimpijsku listu. Čestitamo!”

Kako navodi Taekwondo savez BiH, Husić je u kategoriji do 74 kilograma savladao takmičare iz Azerbejdžana, Kine, te ponovo Azerbejdžana u trećem kolu. U polufinalu Belgian Opena je bio bolji od predstavnika Belgije, a finalu borbu predao je Uzbekistancu sa kojim se borio na Olimpijskim igrama u Tokiju.

The post Nedžad Husić osvojio srebro na Belgian Openu, finale predao zbog povrede appeared first on SPORT CENTAR.