Sport

Pukla petarda na San Siru: Milan ponižen na domaćem terenu!

[ad_1]

Milan igra u katastrofalno lošoj formi u nastavku sezone, a danas je doživio debakl na svom San Siru.

U utakmici 20. kola Serije A ga je sa 5:2 savladao Sassuolo, te tako i definitivno uništio šampionske ambicije aktuelnog prvaka.

Pogodio je Milan prvi na ovom meču preko Girouda u 8. minuti, ali taj gol je poništen nakon intervncije iz VAR sobe zbog ofsajda.

U 19. minuti Defrel dovodi u prednost goste, a samo dvije minute poslije na 2:0 je povisio Frattesi. U 24. minuti Giroud smanjuje na 2:1 i Rossoneri su se tada ponadali u preokret, no uslijedila je katastrofa.

Berardi je u 30. minuti povisio na 3:1, a u 47. Lauriente iz penala na 4:1!

U 79. minuti je pukla i petarda, pošto Matheus Henrique pogađa za 5:1, a Milan je do kraja samo uspio da ublaži taj poraz. Origi je pogodio u 81. minuti za konačnih 5:2.

Rade Krunić se nakon dužeg vremena našao u startnoj postavi Milana, a zamijenjen je u 71. minuti.

Milan je sada pao na četvrtu poziciju na tabeli sa 38 bodova, a lider Napoli ima 50 i utakmicu manje. Sassuolo je 16. sa 20 bodova.