Sevilli pripao veliki gradski derbi, Rakitić ušao u historiju

Sevilli je pripao veliki gradski derbi protiv Betisa u 26. kolu španske La Lige (2:1), a iskusni veznjak Ivan Rakitić ispisao je historiju.

Rakitić je u 24. minuti donio prednost Sevilli od 1:0, a ovo mu je bio četvrti pogodak u velikom gradskom derbiju i time je ušao u historiju.

Naime, niko od igrača Seville nije postigao više od četiri gola protiv Betisa, a na vrhu se Hrvat nalazi sa nekoliko igrača koji su došli do ove brojke. To su Berrocal, Jose Dieguez, Raimundo, Ramon i Torrontegui.

Munir El Haddadi je u 41. minuti prekrasnim golom udvostručio prednost domaćih. Betis je u drugom dijelu imao više loptu u nogama i Sevilla nije uputila nijedan udarac u okvir gola. Tek u četvrtoj minuti nadoknade Sergio Canales je smanjio na 2:1 i ublažio poraz.