Trijumfalan povratak na terene Novaka Đokovića

Srbijanski teniser Novak Đoković, nakon 80 dana pauze, vratio se na teniske terene večerašnjim duelom protiv italijanskog tenisera Lorenza Musettija, na ATP turniru u Dubaiju.

Učinio je to prvi reket svijeta na najbolji način, pobjedom rezultatom 2:0 u setovima u 1/16 finala.

Tako se Novak trijumfalno predstavio publici u Dubaiju koja ga je dočekala ovacijama dok je izlazio na teren, kao i ostatku svijeta koji je pratio večerašnji meč.

Ekspresno je Novak ušao u duel, brzo je imao prednost 4:1 u prvom setu koji je na kraju riješio sa 6:3.

Drugi set bolje otvara Italijan, ali se Novak vratio preokretom na 3:1, a da je u ovom trenutku apsolutni favorit u ovom dvoboju pokazao je u ostatku drugog seta koji je riješio ponovo sa 6:3.

Ovo je, podsjetimo, bio prvi njegov nastup nakon duge pauze uzrokovane dramom koju je prošao u Australiji kada je danima u Melbourneu čekao vizu kako bi nastupio na Australian Openu, a koja mu na kraju nije odobrena, pa je deportovan nazad u Srbiju.